Przydatne linki:
Strona główna
Działalność Społecznego Instytutu Ekologicznego w 2009 roku.

17 grudnia 2009 r.

Społeczny Instytut Ekologiczny DZIĘKUJE!

9 grudnia w Pałacu Łochów w Łochowie odbyła się ostatnia konferencja w ramach realizowanego od dwóch lat projektu „Między Bugiem a Narwią – partnerstwo na rzecz efektywności ekologicznej”. Spotkaliśmy się w podobnym gronie, jak przed dwoma laty na pierwszej inauguracyjnej konferencji – zaszczycili nas swoja obecnością: Kazimierz Porębski, zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Modernizacji Terenów Wiejskich oraz Małgorzata Krzyżanowska, zastępca dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego, wójtowie i przedstawiciele gmin uczestniczących w projekcie, przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych oraz właściciele modelowych gospodarstw: ekologicznych, agroturystycznych i lokalnego przetwórstwa. Podsumowaliśmy nasze działania, wizyty studyjne, pracę na warsztatach, zastanowiliśmy się jak możemy kontynuować rozpoczętą współpracę i budowanie partnerstwa. Wiemy na pewno jedno: przyroda i jej zasoby są naszym największym bogactwem, możemy z nich uczynić nasz atut idąc w kierunku zrównoważonego rozwoju. Wiemy też, że warto jest ze sobą współpracować – dziś znamy się lepiej, rozumiemy się lepiej, potrafimy wspierać się i dzielić doświadczeniem.

Dziękujemy WSZYSTKIM za udział w projekcie i liczymy na to, że pozostaniemy częścią tego wspaniałego regionu, do którego nas Państwo z taką otwartością zaprosiliście.

Społeczny Instytut Ekologiczny dziękuje Urzędowi Marszałkowskiemu woj. Mazowieckiego za wsparcie finansowe i merytoryczne, dzięki któremu zrealizowany został projekt „Między Bugiem a Narwią – partnerstwo na rzecz efektywności ekologicznej”. Dziękujemy za sprawną współpracę i za aktywny udział w działaniach projektu. Dzięki temu projektowi możemy w bardziej konstruktywny sposób wykorzystać nawzajem swoje możliwości i swój potencjał.

Dziękujemy Marszałkowi Adamowi Struzikowi za patronat honorowy nad projektem i wspieranie działań związanych ze zrównoważonym rozwojem mazowieckiej wsi, promowaniem rolnictwa ekologicznego, agro-ekoturyustyki, lokalnego przetwórstwa i produktu.

12 grudnia 2009 r.

World Climate Day czyli Światowy Dzień Klimatu

Oraz dzień kampanii „Don’t nuke the climate”

Dlaczego energia nuklearna nie jest rozwiązaniem dla zmian klimatycznych?
Ponieważ:
Wpływ energii nuklearnej na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych będzie bardzo słaby, i zbyt późny oraz nieznaczny w stosunku do efektów możliwych do uzyskania dzięki oszczędnościom energii i zastosowaniu energii odnawialnych. Technologia nuklearna jest bardzo droga i zabiera możliwości sfinansowania prawdziwych rozwiązań.

Technologia nuklearna jest niebezpieczna i zanieczyszcza środowisko. Ryzyko wypadków jest bardzo duże i wzrasta wraz z liczbą elektrowni. Nikt również nie wie jak rozwiązać problem odpadów radioaktywnych.

Zapraszamy do podpisania petycji aby powiedzieć decydentom w Kopenhadze że żądamy prawdziwych rozwiązań i że energia jądrowa w żadnym wypadku nie może być uznana za « czystą » technologię, czy energię odnawialną, na stronie:
www.dont-nuke-the-climate.org

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy również na strony Inicjatywy Antynuklearnej: www.ian.org.pl

Well yet everyone know that cialis com free offer can be detected with ease in the Internet. In special on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE