Przydatne linki:
Strona główna Galeria
Fotoreportaż z wizyty w Glonn.

Uczestnicy wizyty studyjnej – przedstawiciele samorządu gminy Długosiodło wraz z wójtem Stanisławem Jastrzębskim (trzeci od prawej) zwiedzają lokalną ciepłownię na zrębki. Burmistrz gminy Glonn (drugi od lewej) ma się czym pochwalić. Gmina od lat inwestuje w odnawialne źródła energii i do 2020 roku uniezależni się od konwencjonalnych źródeł energii.

Uczestnicy wizyty studyjnej zwiedzają ciepłownię na biomasę, z której ciepła woda jest rozprowadzana rurami do budynków użyteczności publicznej: przedszkola, szkoły, ratusza, kompleksu klasztornego, domu opieki i do domów prywatnych w Glonn.

Na dachach domów jednorodzinnych instalowane są panele słoneczne do ogrzewania budynków i ciepłej wody (lewa strona dachu) i ogniwa fotowoltaiczne produkujące prąd prawa strona dachu)

Panele fotowoltaiczne na dachu obory – pozyskiwany z nich prąd rolnik przez 20 lat będzie sprzedawał do sieci centralnej drożej niż zakupiony z sieci na swoje potrzeby

Biogazownia w gospodarstwie rolnym, do produkcji biogazu wykorzystywane są odpady roślinne i odchody zwierzęce.

Na małej rzece przepływającej przez Glonn postawiono lokalne elektrownie wodne – pozyskiwany z nich prąd również sprzedawany jest do sieci centralnej.

Osiedle pasywnych domków jednorodzinnych – przed wybudowaniem przeprowadzono badania geomantyczne terenu, aby domy postawić w najkorzystniejszych miejscach. Mieszkańcy dostają dofinansowanie za zbieranie deszczówki do pojemników - podlewa się nią ogródki, a nadmiar trafia do zbiornika zaprojektowanego jako staw - biotop oczyszczający wodę, spływającą następnie do lokalnej rzeczki.

Mleko jest potęgą Bawarii – szczególnie mleko z gospodarstw ekologicznych. Z wizytą u młodego rolnika (w środku) w nowoczesnym gospodarstwie ekologicznym.

Osiedle bloków w Monachium - zielone dachy są doskonałą izolacją, ochroną przed upałem i mrozem, łagodzą skoki temperatury, poprawiają klimat w mieście.

Well already everyone know that cialis com free offer can be detected with ease in the Internet. In special on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE