Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Dzień Dziecka - Pod znakiem ziół i warzyw

Pod znakiem ziół i warzyw

dzie dziecka suwalska

Czy można zaczarować nawet deszczową pogodę? Oczywiście, że tak. A jeszcze bardziej tak, jeśli leje w Dniu Dziecka, na który - jak co roku - przygotowano wiele imprez i festynów. Czarodziejsko było w VIII Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Suwalskiej na warszawskim osiedlu Bródno, bo nie zważając na deszcz dzieci świetnie się bawiły. Imprezę przeniesiono do pomieszczeń pod dachem.

dzie dziecka suwalska2  

Na uczniów z klas drugich Szkoły Podstawowej nr 42 mieszczącej się przy ul. Balkonowej czekały m.in. kolorowe zajęcia ekologiczne – mieniące się barwami warzyw i ziół. Prowadziła je Jolanta Zientek-Varga z naszej organizacji. Podczas zajęć dzieci poznawały warzywa po naci i liściach; rozpoznawały rodzaje roślin strączkowych; uczyły się, jakie zioła dodajemy do potraw z fasoli, grochu, soczewicy. Z ciekawością przyglądały się kształtowi ciecierzycy, który słusznie porównały do orzecha laskowego.

dzie dziecka suwalska3

Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w zajęciach, biorą udział w programie „5 razy dziennie warzywa i owoce", co oznacza, że w szkole otrzymują owoce, warzywa lub sok; dlatego wiedziały, jak ważne jest, by codziennie sięgać po te produkty. Jednak nie wszystkie rozpoznawały warzywa korzeniowe i rośliny strączkowe; więc chętnie wzięły udział w zabawie. Było dużo śmiechu, ale też troszkę nauki.

dzie dziecka suwalska4

Na zakończenie dzieci dostały zioła ufundowane przez firmę Swedeponic, która od kilku lat wspiera naszą organizację podczas festynu z okazji Dnia Ziemi na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Fot. Elżbieta Cyrych

Well along everyone know that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In exclusive on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE