Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Dzień Ziemi 2012

W ramach Dnia Ziemi 2012 Społeczny Instytut Ekologiczny przygotował Sektor Świadomego Konsumenta. Uczestnicy festynu ekologicznego mogli uzyskać na stoisku SIE informacje na najbardziej aktualne tematy związane z ochroną środowiska i z zakresu odpowiedzialnych postaw konsumenckich. Szczególnie podkreślany był aspekt świadomych i odpowiedzialnych wyborów, od których zależy zdrowie Ziemi i jej mieszkańców.

Na sektor świadomego konsumenta złożyło się pięć ekspozycji, w tym najnowsza wystawa edukacyjna pt. „NASZE WYBORY DLA ZIEMI". Składa się ona z 16 posterów (w formie roll-up), na których zaprezentowano cztery tematy, w formie zmuszającej konsumenta do rzetelnego zastanowienia się nad wpływem człowieka na środowisko i przyrodę.

- Energia nieodnawialna i zielone technologie; co jest lepsze dla środowiska i w perspektywie dla konsumenta: energia pochodząca z nieodnawialnych źródeł czy z odnawialnych, jakie są plusy i minusy jeden i drugiej.

- Rolnictwo przemysłowe a rolnictwo ekologiczne; co jest lepsze i co jest realnie możliwe, co od nas zależy, jako od odpowiedzialnych konsumentów; co to jest GMO i czy stanowi zagrożenie dla naszej przyrody i dla nas samych?

- Cywilizacja śmieci i odpowiedzialny konsument; Co ja robię dla środowiska? Co mogę zrobić? Czy swoim postępowaniem nie przyczyniam się do nadmiernego zaśmiecania naszej planety? Czy świadomie staram się ograniczać produkcję śmieci?

- Zanikanie gatunków i ochrona bioróżnorodności; Co to jest bioróżnorodność? Dlaczego jest ona taka ważna, że chronią ją Międzynarodowe Konwencje? Czy odpowiedzialny konsument ma jakiś wpływ na ochronę bioróżnorodności i co powinien zrobić, aby ją chronić.

Wystawa została dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, www.wfosigw.pl.

Well yet everyone know that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In specific on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE