Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Rozpoczęliśmy realizację nowego projektu pt. FOODPRINT.EU

 

Rozpoczęliśmy realizację nowego projektu pt. FOODPRINT.EU - w tym słowie nie ma błędu, bo nie chodzi tu o angielskie słowo „footprint", czyli o ślad stopy, lecz o ślad kulinarny w europejskiej kulturze (food = pożywienie, jedzenie, żywność). Foodprint jest hasłem projektu realizowanego w ramach unijnego programu „Uczenie się przez cale życie" Projekty Partnerskie Grundtviga w partnerstwie z organizacjami pozarządowymi z Hiszpanii (koordynator główny), Portugalii, Estonii, Grecji, Rumunii, Belgii, Finlandii i Turcji. Przez dwa lata partnerstwo pracować będzie nie tylko nad tym, co w europejskiej kulturze kulinarnej jest wspólne, a czym się różnimy, ale też nad tym jakie były i są powiązania między pożywieniem, tradycją, folklorem, środowiskiem, przyrodą i kulturą rolną.

Najbliższe spotkanie partnerstwa odbędzie się w Grecji (30.11-4.12.); tematem międzynarodowego seminarium będzie „Wolontariat w pomocy żywnościowej dla najbiedniejszych".

Efektem Partnerstwa będzie platforma internetowa, słownik specyficznych pojęć związanych z tematyką projektu w językach wszystkich partnerów, baza danych charakterystycznych i tradycyjnych receptur z kraju każdego partnera, legend i piosenek związanych z dziedzictwem kulinarnym, wystawa zdjęć z warsztatów i seminariów oraz mini dokument filmowy o najciekawszych wydarzeniach zrealizowanych w ramach projektu.

Partnerstwo dziewięciu organizacji charakteryzuje duża różnorodność działań, tematów, zagadnień – tym bardziej ciekawa będzie praca i jej efekty; na naszej stronie zamieszczać będziemy reportaże z poszczególnych spotkań, natomiast bardziej zainteresowani tematyką będą mogli aktywnie włączyć się w „rozmowy" na platformie internetowej, która zostanie uruchomiona w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Well afore everyone know that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In exclusive on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE