Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Niebezpieczna żywność - poradnik dla konsumentów

Co to związki endokrynnie aktywne czy dystrybutory endokrynne, co wiemy o chemicznych czynnikach w środowisku, które zagrażają ludzkiemu zdrowiu, dlaczego samce ryb produkują ikrę, a liczba aligatorów w Missisipi spadła o 90 proc.?

Co to jest „koktajl chemiczny” i jakie są przyczyny zwiększonej zachorowalności na nowotwory?

Czy żywność, którą kupujemy każdego dnia w sklepach jest bezpieczna i czy istnieje bezpieczny poziom używania pestycydów?

Jak obronić się przed narażeniem na pestycydy zaburzające system hormonalny?

Na te i wiele innych pytań odpowiada najnowszy poradnik dla konsumenta wydany przez organizację PAN Europe (Pesticide Action Network) – jest to założona w 1092 roku sieć ekologicznych organizacji pozarządowych, która dziś działa na całym świecie. PAN Europe współpracujemy z politykami i instytucjami, by doprowadzić do zmniejszenia stosowania pestycydów i zastąpienia ich alternatywnymi środkami bezpiecznymi zarów­no dla konsumentów jak i środowiska. Celem prowadzonych przez organizację kampanii jest podniesienie świadomości obywateli oraz decydentów Unii Europejskiej na temat zagrożeń wynikających ze stosowania pestycydów i - z myślą o przyszłych pokoleniach - doprowadzenie do zmiany polityki w tym zakresie.

Społeczny Instytut Ekologiczny wspiera działania i akcje PAN Europe.

Zapraszamy do przeczytania zamieszczonego na naszej stronie poradnika pt.

„Niebezpieczna żywność - Chemiczne substancje w żywności UE zaburzające gospodarkę hormonalną” - w najbliższym czasie wydany zostanie również w formie drukowanej (POBIERZ)

.

Well already everyone be familiar with that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In distinct on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE