Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Partycypacja - szkolenie cz. I

W ramach projektu „Sieć wsparcia partycypacji kobiet na obszarach wiejskich” w dniu 10 sierpnia miała miejsce pierwsza część szkolenia "Partycypacja" dla aktywnych kobiet z powiatu ostrowskiego. Szkolenie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach- Piankach a poprowadziła je Joanna Pietrasik z fundacji Civis Polonus.

Podczas wykładu omówiono zakres i formy partycypacji a także przyjęto postulaty konkretnych działań w tym obszarze.

Jednym z istotnych obszarów partycypacji jest wydawanie publicznych pieniędzy któremu to zagadnieniu poświęcona została znaczna część szkolenia. w trakcie wykładu rozwinęła się dyskusja na temat funduszu soleckiego który nadal nie funkcjonuje w kilku gminach powiatu. Mamy nadzieję, że szczegółowe omówienie drogi i procedur wyodrębnienia funduszu soleckiego z budżetu gminy pomoże zmienić tą sytuację.

Budowanie strategii rozwoju i współpraca z organizacjami pozarządowymi to kolejne tematy poruszane podczas spotkania.

Na zakończenie spotkania ogłoszone zostało które z najbardziej aktywnych uczestniczek wezmą udział w wyjeździe studyjnym do Niemiec.

Well already everyone have that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In particular on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE