Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Kobiety z wizytą studyjną w Bawarii

Szesnaście kobiet uczestniczek projektu ,,Sieć wsparcia partycypacji kobiet na terenach wiejskich - Współdecyduj! Aktywne kobiety z Bawarii wspierają Kobiety z Polski w angażowaniu się” uczestniczyło w wyjeździe studyjnym do Bawarii (Moosach/Glonn) w dniach 9-12 października. Wyjazd był współfinansowany w ramach: Wsparcia Szwajcarii - szwajcarski program współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii europejskich Funduszy Szwajcarskich i przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej

Głównym celem wizyty była wymiana doświadczeń pomiędzy aktywnymi kobietami z Polski i Niemiec. Porównano dobre praktyki, dyskutowano o sytuacji kobiet w obu krajach, omówiono problemy na jakie się napotykano w trakcie realizowanych działań oraz debatowano o możliwościach ich rozwiązania.
Jak się okazało udział kobiet w życiu publicznym również w Bawarii nie jest łatwy – wymaga dużego zaangażowania, determinacji i przede wszystkim sieciowej współpracy. Stowarzyszenie Kobiety dla gminy Moosach od 10 lat zajmuje się polityką komunalną w swojej gminie, ma na koncie już kilka udanych przedsięwzięć; celem jest wprowadzenie do samorządu silnej reprezentacji kobiety, by można było kontynuować ważne dla rozwoju i przyszłości gminy działania i nadać im „kobiecy punkt widzenia”. Stowarzyszenie zaprasza w swoje progi wszystkich mieszkańców - również mężczyzn.

Więcej: zakładka „Aktywne lokalnie”
oraz relacje uczestniczek wyjazdu na stronie www.aktywnelokalnie.pl

Well already everyone have that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In distinct on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE