Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Konkurs na energetyczne wideo! Do wygrania kamera o wartości ponad 3000 zł.

W ramach kampanii "Nowocześnie, energooszczędnie, odpowiedzialnie - inteligentne sieci energetyczne" Społeczny Instytut Ekologiczny i Polska Zielona Sieć zapraszają do udziału w konkursie na amatorski film wideo (nakręcony telefonem, aparatem lub kamerą), poruszający temat energii i promujący bardziej świadome do niej podejście. Do wygrania jest kamera o wartości ponad 3 tys. zł.

Wyjaśnij całej Polsce kim jest prosument, czym jest inteligentna sieć energetyczna, albo zastanów się jak możesz w codziennym życiu zmniejszyć ilość konsumowanej energii i skąd ona pochodzi. Zużywasz ją na każdym kroku, czasem nawet nieświadomie: wjeżdżając windą na 1 piętro, gotując bez przykrywki, marnując wodę (doprowadzenie wody do domu wymaga użycia pomp), jeżdżąc na krótkie dystanse autem itd. Powstanie każdej rzeczy i wydobycie każdego surowca wiąże się ze zużyciem w tym celu energii. Dlatego na każdym kroku mamy szansę ją oszczędzać, myśląc o tym, jak nie uprawiać nadkonsumpcji. Pomyśl jak w osiągnięciu tego celu pomogą nam wszystkim inteligentne sieci energetyczne.

alt

 

Zadaniem Uczestników jest przesłanie filmu, który będzie poruszał i promował jeden lub kilka z następujących tematów:


-    inteligentne sieci energetyczne (czym są, co zmienią w życiu konsumenta energii, jakie dają możliwości),
-    inteligentne liczniki energii (jak ułatwią życie konsumentom i pozwolą oszczędniej konsumować energię),
-    przydomowe mikroźródła energii,
-    prosument (jak można samemu produkować energię i po co),
-    demokratyzacja energetyczna (możliwość wyboru źródła energii),
-    metody oszczędzania energii i zwiększania efektywności jej zużycia w domu lub pracy oraz ich efekty,
-    efektywność energetyczna i jej znaczenie,
-    odnawialne źródła energii – ich znaczenie dla indywidualnych osób i całego kraju (np. bezpieczeństwo energetyczne, miejsca pracy, zanieczyszczenie środowiska i powietrza, zdrowie),
-    wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w okolicy,
-    związek energii z ekologią,
-    odpowiedzialna i oszczędna konsumpcja energii i jej znaczenie,
-    neo nawyki – zmiana nawyków konsumpcji energii na bardziej Nowoczesne, Energooszczędne, Odpowiedzialne (wykorzystanie hasła kampanii).

Wystarczy poruszyć jeden z wymienionych tematów w dowolnie wybrany przez siebie sposób: dosłownie, symbolicznie, poprzez wideo-kolaż ze zdjęć z podkładem muzycznym, teledysk do piosenki, lipdub, wideo instruktażowe, artystyczny film z przesłaniem, film animowany, film niemy, reportaż itd. - pod warunkiem, że nadsyłane prace pozostaną dziełem audiowizualnym i promować będą dosłownie lub metaforycznie tematykę konkursu. Film powinien zachęcać do zmiany sposobu traktowania i użycia energii na bardziej nowoczesny, ekologiczny i oszczędny, pokazywać własne przemyślenia czy doświadczenia związane z tematami konkursu.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie: www.dlaklimatu.pl/neowideo

Konkurs jest częścią kampanii edukacyjnej Polskiej Zielonej Sieci pt. „Nowocześnie, energooszczędnie, odpowiedzialnie – Inteligentne Sieci Energetyczne. Kampania informacyjna na temat korzyści społecznych z wdrażania ISE.” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Konkurs objęty jest Patronatem portalu Filmweb.pl

Well yet everyone have that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In special on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE