Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
EkoSeed Forum w Poznaniu

EkoSeedForum - Europejska konferencja nt. ekologicznego materiału siewnego, ekologicznej hodowli roślin i różnorodności roślin uprawnych, Poznań, 20-22 marca 2014 – uczestnicy z 14 krajów już się zarejestrowali W ciągu ostatniej dekady powstało wiele inicjatyw i rozwineły się sieci współpracy dotyczące hodowli odmian dla rolnictwa ekologicznego i nasion ekologicznych. Wiele z nich jest obecnych w Europie Zachodniej, natomiast w Europie Środkowej i Wschodniej, wykorzystanie i hodowla ekologicznych nasion nie są rozpowrzechnione. Z drugiej strony, zachowanie różnorodności biologicznej oraz starych odmian ma długą tradycję w Europie Środkowej i Wschodniej. We wszystkich tych obszarach, podmioty ze Wschodu i Zachodu rzadko się znają a możliwości współpracy w tych dziedzinach nie są wykorzystywane.

"EkoSeedForum – Europejska konferencja nt. ekologicznego materiału siewnego, ekologicznej hodowli roślin i różnorodności roślin uprawnych" jest dobrą okazją do zmiany tej sytuacji. To międzynarodowe spotkanie organizowane przez EkoConnect w Poznaniu skierowane jest do ekologicznych i konwencjonalnych hodowców, osób zajmujących się rozmnażaniem materiału siewnego, organizacji mających na celu zachowanie różnorodności upraw, rolników, ogrodników i innych osób wykorzystujących materiał siewny, organizacji zajmujących się handlem, rolnictwem ekologicznym i nasiennictwem (doradców, naukowców, członków stowarzyszeń, itd.) Zgłoszenia przyjmowane są do 25 lutego 2014. Więcej informacji i zapisy na http://www.ekoconnect.org/pl/ekoseedforum_pl.html EkoSeedForum organizowane jest przez EkoConnect e.V. we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu i partnerami: Grupą IFOAM EU (Belgia), ECO-PB (Szwajcaria), Zukunftsstiftung Landwirtschaft (Niemcy), Stowarzyszeniem "Dla Dawnych Odmian i Ras" (Polska), Kultursaat e. V. (Niemcy), Stowarzyszeniem Forum Rolnictwa Ekologicznego im. Mieczysława Górnego (Polska), Bingenheimer Saatgut AG (Niemcy), Fundacją SAVE (Szwajcaria), Agrolink (Bułgaria), Uniwersytetem w Getyndze (Niemcy) i Seed Guardians (Slowenia). EkoSeedForum jest drugim wydarzeniem międzynarodowym organizowanym w Polsce w 2014 r. przez EkoConnect i partnerów. Drugie to Organic Marketing Forum w czerwcu w Warszawie: www.organic-marketing-forum.org. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Anną Tarnowską ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub Magdaleną Saczyną ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) , telefon: +49 351 65 888 568.

Well already everyone be familiar with that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In particular on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE