Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
ZAPRASZAMY DO NOWYCH TRADYCYJNYCH SADÓW

Fundacja AgriNatura i grupa Orbis rozpoczęła wspólny projekt, którego nadrzędnym celem jest ochrona i pomnażanie rolniczej bioróżnorodności, a w szczególności dawnych odmian drzew owocowych. Dzięki finansowemu wsparciu grupy Orbis rolnicy już posadzili na Mazowszu 1500 drzew dawnych odmian, w kolejnym sezonie planowane jest posadzenie 5000 drzew w całej Polsce. Dlaczego powinniśmy dbać o tradycyjne sady?

Odpowiedź jest prosta: sady tradycyjne, w których rosną wysokopienne drzewa stanowią jedne z najbogatszych ekostystemów , a owoce z tych sadów są nie tylko wyjątkowo smaczne, ale przede wszystkim mają wartości biologiczne cenne dla naszego zdrowia. Wyniki badań wykonanych na SGGW wskazują, że jabłka starych odmian charakteryzują się wyższą zawartością witaminy C i polifenoli ogółem, w tym flawonoli oraz wykazują wyższą wartość przeciwutleniającą w porównaniu z nowymi odmianami. Owoce dawnych odmian są bogatsze w substancje bioaktywne niż owoce nowych odmian. Jednym słowem są cennym prozdrowotnym uzupełnieniem codziennej diety! Sadźmy zatem nowe tradycyjne sady, sadźmy drzewa dawnych odmian wszędzie, gdzie tylko się da - na polach, na działkach, przed domami, przy szkołach…

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej > komunikat grupy Orbis i warunki uczestnictwa w projekcie

Well already everyone know that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In special on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE