Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Nowy projekt TIK dla Ekosynergii seniorów

 TIK dla EKOSYNERGII seniorów

Czy komputer i Internet mogą być narzędziami, za pomocą których łatwiej będzie seniorom komunikować się, dyskutować i działać? Czy, używając komputera i Internetu można dowiedzieć się więcej na temat zanieczyszczenia środowiska i jego ochrony? Na te pytania odpowie najnowszy projekt Społecznego Instytut Ekologicznego – TIK dla EKOSYNERGII seniorów.

Seniorki i seniorzy dla ekologii i zrównoważonego rozwoju – takie hasło przyświeca projektowi, który realizowany będzie razem z Wawerskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku (WUTW) w ramach europejskiego programu Erasmus Plus. Projekt jest wspólną inicjatywą partnerstwa zawiązanego między trzema organizacjami pozarządowymi: Polska – Społeczny Instytut Ekologiczny, Szwecja – MobilEducation, Turcja – TROY Environmental Association) i Centrum Edukacji dla Dorosłych w Austrii – SPES Zukunftsakademie.

Celem pracy międzynarodowego partnerstwa jest wymiana doświadczeń, wiedzy, najlepszych praktyk i na tej podstawie wypracowanie innowacyjnego podejścia i metod nauczania, które przełamią bariery mentalne i zmotywują seniorów do korzystania z technik informacyjno –komunikacyjnych (TIK).

Projekt zakończy się w czerwcu 2018 roku a jego rezultatami końcowymi będą: strona internetowa projektu www.ecosynergy50plus.com, Vademecum TIK dla eko-seniorów, w którym znajdzie się zestawienie najlepszych praktyk i doświadczeń partnerów projektu, a także informacje dotyczące korzystania z TIK w życiu codziennym. Powstanie również blog – dziennik eko-seniorów, który prowadzić będą seniorzy zainteresowani tematyką ekologiczną.

 

 

 

Well already everyone have that cialis com free offer can be detected with ease in the Internet. In exclusive on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE