Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Kupuj odpowiedzialnie zabawki!

Czy wiemy, że kupowane pod świąteczną choinkę zabawki są produkowane w warunkach łamania praw człowieka i praw pracowniczych? Organizatorzy kampanii „Kupuj odpowiedzialnie zabawki” starają się przybliżyć problem konsumentom.

Pracownicy w chińskich fabrykach zabawek pracują 7 dni w tygodniu po 16 godzin dziennie. Obrońcy praw człowieka winią duże firmy markowe, które przymykają oczy na postępowanie kierownictwa zakładów. Polska Zielona Sieć wraz z innymi europejskimi organizacjami zbierają podpisy pod petycją do Międzynarodowej Rady Przemysłu Zabawkarskiego w/s warunków pracy w fabrykach zabawek.

W kampanii bierze także udział Społeczny Instytut Ekologiczny, który wspólnie z Księgarnią eFKa przygotowuje w okresie przedświątecznym trzy wydarzenia z tym związane:

- 5 grudnia o godz. 11.00 w Księgarni eFKa i kawiarni KępaCafe (ul. Finlandzka 12A) obędzie się konferencja prasowa, pokaz filmu o sytuacji w chińskich fabrykach zabawek, warsztaty „misiowe dla dzieci” oraz kiermasz zabawek i książek produkowanych w Polsce.
Kontakt: Ewa Federowicz 609 800 381
www.efka.waw.pl

- 18 i 19 grudnia od godz. 11.00 w Instytucie Teatralnym (ul. Jazdów 1, przy pl. na Rozdrożu) zapraszamy na warsztaty „misiowe dla dzieci” oraz kiermasz zabawek i książek wyprodukowanych w Polsce.
www.instytut-teatralny.pl


Więcej o kampanii w zakładce Kupuj odpowiedzialnie oraz na stronie:
www.ekonsument.pl

Well yet everyone be aware of that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In specific on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE