Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Nowy projekt

Społeczny Instytut Ekologiczny rozpoczął realizację projektu pt „Ekorozwój na obszarach podmiejskich: wsparcie liderów lokalnych z Kazmirowki w podejmowaniu inicjatyw społecznych na rzecz ochrony środowiska“ którego założeniem jest aktywizacja grupy inicjatywnej obywateli powstałej na Białorusi w mikroregionie Kazmirowka (okolice Mohylewa). Przykładem będą służyć doświadczenia Polskich i Niemieckich organizacji ekologicznych na terenach podmiejskich, na północ od Warszawy oraz w dolnej Saksonii (okolice Drezna). Szczególną uwagę w projekcie poświęcimy na rozważenie sposobu rozwiązywania problemów i konfliktów związanych z rozwojem infrastruktury, gospodarką odpadami, wzrostem cen energii, dialogiem społecznym i dialogiem z administracją i lokalnymi władzami.

W ramach projektu będziemy w dniach 21-25.03.10 gościć w Warszawie grupę 10 lokalnych aktywistów z Białorusi. W planach pobytu studyjnego przewidziane są spotkania z polskimi organizacjami pozarządowymi oraz wizyta w Mazowieckim Biurze Planowania Regionalnego, Centrum Informacji o Środowisku przy Ministerstwie Środowiska, Kampinoskim Parku Narodowym oraz Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Celestynowie. Już wkrótce zdjęcia i relacja z wizyty na naszej stronie.

Projekt został dofinansowany ze środków Robert Bosch Stiftung oraz Fundacji im. Stefana Batorego. Jest to już trzeci projekt z Białorusią realizowany wspólnie z naszym partnerem z Mohylewa, Stowarzyszeniem Lekarze dla Środowiska, dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Batorego.

Well along everyone be aware of that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In particular on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE