Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Spotkanie Strategiczne Koalicji Klimatycznej.

Mamy za sobą doroczne Spotkanie Strategiczne Koalicji Klimatycznej – sieci 18 pozarządowych organizacji ekologicznych, do której należy Społeczny Instytut Ekologiczny. Misją Koalicji jest wspólne działanie w celu zapobiegania wywołanym przez człowieka zmianom klimatu dla dobra ludzi i środowiska.
Trwające trzy dni obrady (17-19 lutego 2009 r.) zakończyło spotkanie z grupą przedstawicieli organizacji z krajów Europy Centralnej i Wschodniej uczestniczących w projekcie „ CCE Climate Campaigners Programme”.
Podczas pierwszej, strategicznej części spotkania, przyjęliśmy sprawozdanie z działalności Koalicji w 2009 r., szczególnie z udziału w Konferencji Klimatycznej COP 15 w Kopenhadze w grudniu ub. r., dyskutowaliśmy na temat sytuacji w polityce klimatycznej Polski, UE i na poziomie międzynarodowym; a także m.in. o problemach polskiej energetyki. Przyjęliśmy kierunki działań na 2010 rok. Za najważniejsze uznaliśmy m.in. działania edukacyjne związane z oszczędzaniem energii, efektywnością energetyczną, promocją odnawialnych źródeł energii. W sferze wpływu na politykę za istotny uważamy jako Koalicja nacisk na wdrażanie pakietu energetyczno-klimatycznego oraz mądre uczestnictwo w dyskusji społecznej oraz z władzami na temat energetyki atomowej.
Przebieg spotkania z przedstawicielami organizacji z krajów Europy Centralnej i Wschodniej pokazuje, że zapewne będziemy realizować wspólnie nie tylko „klimatyczne” projekty.

Więcej informacji:
Jolanta Zientek-Varga, e-mail: jolanta.zientek-varga@się.org.pl
lub Sonia Priwieziencew, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Well along everyone know of that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In special on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE