Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Rolnictwo i Klimat

Czy w dobie globalnego ocieplenia mają sens lokalne działania wspierające rolnictwo ekologiczne i ochronę bioróżnorodności? Czy priorytetem nie powinna być walka ze zmianami klimatu, poprzez oszczędności energii, odnawialne jej źródła, zrównoważony transport? O tym jak klimat wpływa na rolnictwo i co ważniejsze - jak rolnictwo wpływa na klimat- więcej w naszej najnowszej prezentacji
do pobrania >>>

Szacuje się że aż 1/3 zmian klimatu jest skutkiem działalności rolniczej (szczególnie intensywnego rolnictwa, wycinki lasów pod uprawy i intensywnej hodowli). Rolnictwo ekologiczne może w znaczącym stopniu przyczynić się do redukcji emisji gazów cieplarnianych, nie tylko poprzez zmniejszenie emisji, ale również wychwytywanie CO2 z atmosfery, przez odpowiednie gospodarowanie glebą. Kupując ekologiczną żywność chronisz również klimat!

Well already everyone see that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In special on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE