Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Pestycydy w warzywach i owocach

Wszystkie badania naukowe potwierdzają, że nawet małe dawki pestycydów mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi, a w szczególności na rozwój dzieci. Amerykańscy badacze stwierdzili, że jedzenie warzyw z CZARNEJ LISTY (poniżej) jest równoznaczne z konsumowaniem 15 różnych chemicznych środków ochrony roślin! Wybierając te z ŻÓŁTEJ LISTY ograniczamy się do dwóch pestycydów dziennie. Mycie i obieranie warzyw i owoców pomaga tylko w minimalnym stopniu. Jedyną metodą jest unikanie warzyw i owoców, które magazynują najwięcej pestycydów, ale najlepszą jest kupowanie żywności ekologicznej.

Lista CZARNYCH i ZÓŁTYCH owoców i warzyw opracowana została w USA (Departament Rolnictwa i Żywności) na podstawie testów przeprowadzonych na 87 000 próbkach.

Więcej informacji można zaleźć:
na naszej stronie w zakładce: KAMPANIE/PESTYCYDY STOP
na stronie www.foodnews.org


CZARNA DWUNASTKA ŻÓŁTA PIĘTNASTKA
BRZOSKWINIE ANANAS
CZEREŚNIE AVOCADO
GRUSZKI BROKUŁY
JABŁKA CEBULA
KAPUSTA GROSZEK
MARCHEW KABACZEK
NEKTARYNKI KIWI
PAPRYKA KUKURYDZA
SAŁATA MANGO
SELER MELON
TRUSKAWKI OBERŻYNA
WINOGRONA PAPAJA
POMIDORY
SZPARAGI
ZIEMNIAKI

Well yet everyone know that cialis com free offer can be found with ease in the Internet. In particular on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE