Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Społeczny Instytut Ekologiczny i Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej zapraszają na obchody ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI, których odbędzie się 8 maja, w godz. 10.00 - 18.00, tradycyjnie na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Dla uczestników przygotowaliśmy różnorodny i atrakcyjny program.

Jednym z punktów programu będzie zbiórka odpadów przeznaczonych do przetworzenia. Od 10.00 – 17.00 będą zbierane: makulatura, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (tylko drobny i średni: komputery, telewizory, monitory, telefony komórkowe, drobny sprzęt AGD jak żelazka, suszarki itd.) oraz zużyte świetlówki. W zamian za przyniesioną makulaturę i zużyty sprzęt przekażemy sadzonki drzewek i kwiatów wg przelicznika:

  • każde 5 kg makulatury – 1 sadzonka,
  • każda sztuka średniego sprzętu elektrycznego (żelazko, telewizor, monitor itd.) – 1 sadzonka,
  • za każde 3 telefony komórkowe – 1 sadzonka.

Na stoisku obok punktu zbiórki pokażemy dlaczego recykling jest ważny, a odpady należy traktować jak cenny surowiec. Pokażemy jak przebieg proces przetwarzania niektórych odpadów i na co przetwarzane są poszczególne elementy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ponadto będzie można skorzystać z kalkulatora CO2 i dowiedzieć się jak można zredukować jego emisję poprzez recykling.

Smakoszy dobrego jedzenia zapraszamy do Stołu Darów Ziemi, na który lokalni producenci przygotowali tradycyjne i regionalne produkty i przetwory.

W programie także:

  • Prezentacje 23 parków narodowych.
  • Prezentacje Lasów Państwowych.
  • Ekspozycje instytutów badawczych, wyższych uczelni oraz organizacji pozarządowych.

Well already everyone know that cialis com free offer can be detected with ease in the Internet. In particular on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE