Dobre Żniwa i kolejne szkolenie „Go Agri BIO”

Ostatnie spotkanie szkoleniowe dla uczestników projektu „Go Agri BIO”, zorganizowaliśmy jeszcze przed rozpoczęciem sezonu upraw. Tym razem spotkaliśmy się na Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym (EUL) w Grzybowie. Pozwoliło to połączyć nasze szkolenie z corocznym zjazdem rolników ekologicznych „Dobre Żniwa” organizowanym przez Stowarzyszenie Ziarno.

Spotkanie odbyło się w dniach 14 -16 marca 2019 i oprócz uczestników projektu wzięli w nim udział rolnicy z projektu „Demokratyzacja BIO” Fundacji AgriNatura, a także studenci EUL-u oraz część uczestników zjazdu – ponad 100 osób.
Szkolenie obejmowało szereg zagadnień z zakresu ekologicznej uprawy warzyw, w tym szczegółowe omówienie uprawy ekologicznej pomidorów, papryki i kapusty. Przypominaliśmy też zasady oznakowania dla produktów ekologicznych. Zapraszamy do pobrania materiałów szkoleniowych ze strony www.jakzostacrolnikiemeko.pl – nasz blog już działa!
Ponad to przedstawiciele Carrefour, sponsora projektu „Go Agri BIO”, wystąpili z prezentacją na temat nowych procedur mających na celu ułatwienie współpracy tej dużej sieci handlowej z małymi i lokalnymi producentami ekologicznymi. Zainteresowanych zapraszamy do pobrania prezentacji poniżej:
2019_03_15_Warunki współpracy z CRF dla rolników BIO
Jak zwykle była również okazja do wymiany wielu cennych doświadczeń. Uczestnicy zjazdu wysłuchali prezentacji Beaty Studzińskiej nt. ochrony roślin w rolnictwie ekologicznym oraz prezentacji Łukasza Gębki, prezesa Farmy Świętokrzyskiej, największego w Polsce producenta warzyw ekologicznych, współpracującego z dużymi sieciami handlowymi.