Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
DZIEŃ ZIEMI 2012

 

 

plakat2012mini 2

 

 

 

naglowek dzien ziemi  

Szanowni Państwo,

Przed nami ostatnie przygotowania do tegorocznego festynu Światowego Dnia Ziemi, przypominamy, że na całym świecie obchodzimy to święto 22 kwietnia. Nasz festyn w tym roku odbędzie się wyjątkowo 24 czerwca 2012r., w Warszawie, w parku Pole Mokotowskie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ekologią, przyjaznym środowisku stylem życia oraz tych, który poszukują inspiracji.

Po raz kolejny zaprezentują się Lasy Państwowe, w tym 3 Leśne Kompleksy Promocyjne i Centrum Informacyjne Lasów Państwowych. Podczas festynu swoje stoiska będą miały organizacje pozarządowe, instytuty badawcze, wyższe uczelnie oraz producenci produktów regionalnych i lokalnych, którzy tradycyjnie stworzą „Stół Darów Ziemi" pełen produktów do degustacji i do kupienia. Jak co roku przygotowaliśmy dużo aktywnych zajęć dla najmłodszych, będą warsztaty edukacyjne i artystyczne, zabawy i konkursy, dorosłych zaprosimy do tworzenia instalacji artystycznych pt. „Energia w równowadze, czyli czerpię i daję". ". Przy stoisku MPO w Warszawie odbędą się warsztaty origami. Ponadto jedną z wielu atrakcji, które zostaną przygotowane przez Spółkę, będzie wielkoformatowa gra planszowa, przeznaczona do zabawy na trawie.

Po raz kolejny odbędzie się zbiórka odpadów do przetworzenia – Stena Ekostacja zbierać będzie makulaturę i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w zamian rozdawane będą nasiona kwiatów, zioła i cebulki roślin. Dodatkowo na stoisku Reba Organizacja odzysku S.A oddać będzie można baterie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, tam znajdą Państwo wszystkie szczegóły www.dzienziemi.org.pl .

Wszystkich gorąco zachęcamy do promocji naszych działań i wysyłania kandydatur do konkursu CZŁOWIEK ROKU POLSKIEJ EKOLOGII '2011. Wierzymy, iż blisko Państwa są ludzie, którzy w sposób ponadprzeciętny angażują się w ochronę środowiska, nie bacząc na trud prac podjętych dla dobra wspólnego. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 czerwca 2012r.

Grażyna Hodun

Koordynator ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Ziemi ' 2012

___________________________________________________________________________

Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej

ul. Raszyńska 32/44, lok. 140

02-026 Warszawa

tel. 22 668 92 68, fax: 22 883 50 96

www.dzienzemi.org.pl; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Patronat honorowy: Marszałek Sejmu RP, Minister Środowiska, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent m. st. Warszawy, Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych

Współpraca: Ministerstwo Środowiska,  Lasy Państwowe, Kampinoski Park Narodowy, Społeczny Instytut Ekologiczny, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m st. Warszawie Sp. z o.o.

Finansujący: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Miasto Stołeczne Warszawa

Sponsorzy: Reba Organizacja Odzysku S.A., Stena Recycling Sp. z o.o.

Patronat medialny: Jedynka Polskie Radio, Radio dla Ciebie, Gazeta Wyborcza

Metro, Travel Channel, Portal www.zielonalekcja.pl, Portal www.polemokotowskie.pl

Well afore everyone see that cialis com free offer can be detected with ease in the Internet. In particular on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE