Przydatne linki:

Witamy na stronach Społecznego Instytutu Ekologicznego

 

Założony w 1990 roku Społeczny Instytut Ekologiczny (SIE) jest organizają pożytku publicznego działającą na rzecz ochrony środowiska i aktywizacji lokalnych inicjatyw w procesie ekorozwoju.
Ecosynergia 50 plus

Nowy projekt pt. Ecosynergia 50 plus łączy południe i północ Europy – zaprasza

                          

Po sukcesach dwóch projektów łączących działania wolontariuszy seniorów z Polski, Grecji i Niemiec na rzecz ekologii - rozpoczęliśmy nowy projekt, tym razem organizacją partnerską jest Stowarzyszenie Kulturalne Troya w Turcji. Projekt realizowany jest w ramach Programu Unii Europejskiej „Uczenie się przez całe życie” – programu Grundtvig Projekty Wolontariatu Seniorów.

Wspólna praca dla zrównoważonej przyszłości jest jednym z najważniejszych wyzwań w XXI wieku. Wszyscy, którzy je rozumieją i są gotowi uczestniczyć w budowaniu ekorozwoju z poszanowaniem środowiska, przyrody i różnorodności kulturowej muszą połączyć swoje siły i doświadczenie. Seniorzy mają ważną rolę do odegrania w tym działaniu! Ich wiedza, doświadczenie, znajomość tradycji i kultury jest bezcennym wkładem w zrównoważony rozwój.

Stowarzyszenie Kulturalne Troya jest organizacją, która promuje i wspiera inicjatywy kulturalne i ekologiczne w Canakkale. Wspólny projekt dotyczył będzie więc działań ekologicznych w powiązaniu z działaniami wspierającymi kulturalne wydarzenia i akcje. 6 polskich wolontariuszy seniorów wyjedzie do Turcji, tam swoją pracą wspierać będzie działania i projekty realizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne Troya; 6 tureckich wolontariuszu przyjadzie do Polski, ich praca z kolei będzie wspierać działania Społecznego Instytut Ekologicznego.

Warunkiem udziału w projekcie jest: wiek 50 +; zainteresowanie ekologią i kulturą; zainteresowanie wolontariatem; uczestnictwo w projekcie w czasie od 1.01.2014 do 31.07.2015; uczestnictwo w warsztatach, spotkaniach i działaniach SIE w Polsce; wyjazd na trzy tygodnie jako wolontariusz do Canakkale (projekt pokrywa koszty podróży i pobytu). Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie ankiety rekrutacyjnej oraz przesłanie jej na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . do 15.12.2013. Z osobami wstępnie wybranymi do projektu skontaktujemy się osobiście.

Ankieta rekrutacyjna do pobrania

Więcej o projektach wolontariatu seniorów na stronie www.ecosynergy50plus.com

 

 

 

 

Well yet everyone know that cialis com free offer can be detected with ease in the Internet. In exclusive on our website it is full of it. But you forget and constantly you ask.

 
Wybrane projekty
Kampanie
Aktywne Lokalnie
© 2010 Społeczny Instytut Ekologiczny, wykonanie: netsites.pl, projekt graficzny: SIE