Kupuj odpowiedzialnie zabawki!

Czy wiemy, że kupowane pod świąteczną choinkę zabawki są produkowane w warunkach łamania praw człowieka i praw pracowniczych? Organizatorzy kampanii „Kupuj odpowiedzialnie zabawki” starają się przybliżyć problem konsumentom.

Pracownicy w chińskich fabrykach zabawek pracują 7 dni w tygodniu po 16 godzin dziennie. Obrońcy praw człowieka winią duże firmy markowe, które przymykają oczy na postępowanie kierownictwa zakładów. Polska Zielona Sieć wraz z innymi europejskimi organizacjami zbierają podpisy pod petycją do Międzynarodowej Rady Przemysłu Zabawkarskiego w/s warunków pracy w fabrykach zabawek.

W kampanii bierze także udział Społeczny Instytut Ekologiczny, który wspólnie z Księgarnią eFKa przygotowuje w okresie przedświątecznym trzy wydarzenia z tym związane:

– 5 grudnia o godz. 11.00 w Księgarni eFKa i kawiarni KępaCafe (ul. Finlandzka 12A) obędzie się konferencja prasowa, pokaz filmu o sytuacji w chińskich fabrykach zabawek, warsztaty „misiowe dla dzieci” oraz kiermasz zabawek i książek produkowanych w Polsce.
Kontakt: Ewa Federowicz 609 800 381
www.efka.waw.pl

– 18 i 19 grudnia od godz. 11.00 w Instytucie Teatralnym (ul. Jazdów 1, przy pl. na Rozdrożu) zapraszamy na warsztaty „misiowe dla dzieci” oraz kiermasz zabawek i książek wyprodukowanych w Polsce.
www.instytut-teatralny.pl

Więcej o kampanii w zakładce Kupuj odpowiedzialnie oraz na stronie:
www.ekonsument.pl