DZIEŃ ZIEMI 2012

Szanowni Państwo,

Przed nami ostatnie przygotowania do tegorocznego festynu Światowego Dnia Ziemi, przypominamy, że na całym świecie obchodzimy to święto 22 kwietnia. Nasz festyn w tym roku odbędzie się wyjątkowo 24 czerwca 2012r., w Warszawie, w parku Pole Mokotowskie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ekologią, przyjaznym środowisku stylem życia oraz tych, który poszukują inspiracji.

Po raz kolejny zaprezentują się Lasy Państwowe, w tym 3 Leśne Kompleksy Promocyjne i Centrum Informacyjne Lasów Państwowych. Podczas festynu swoje stoiska będą miały organizacje pozarządowe, instytuty badawcze, wyższe uczelnie oraz producenci produktów regionalnych i lokalnych, którzy tradycyjnie stworzą „Stół Darów Ziemi” pełen produktów do degustacji i do kupienia. Jak co roku przygotowaliśmy dużo aktywnych zajęć dla najmłodszych, będą warsztaty edukacyjne i artystyczne, zabawy i konkursy, dorosłych zaprosimy do tworzenia instalacji artystycznych pt. „Energia w równowadze, czyli czerpię i daję”. „. Przy stoisku MPO w Warszawie odbędą się warsztaty origami. Ponadto jedną z wielu atrakcji, które zostaną przygotowane przez Spółkę, będzie wielkoformatowa gra planszowa, przeznaczona do zabawy na trawie.

Po raz kolejny odbędzie się zbiórka odpadów do przetworzenia – Stena Ekostacja zbierać będzie makulaturę i zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w zamian rozdawane będą nasiona kwiatów, zioła i cebulki roślin. Dodatkowo na stoisku Reba Organizacja odzysku S.A oddać będzie można baterie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, tam znajdą Państwo wszystkie szczegóły www.dzienziemi.org.pl .

Wszystkich gorąco zachęcamy do promocji naszych działań i wysyłania kandydatur do konkursu CZŁOWIEK ROKU POLSKIEJ EKOLOGII '2011. Wierzymy, iż blisko Państwa są ludzie, którzy w sposób ponadprzeciętny angażują się w ochronę środowiska, nie bacząc na trud prac podjętych dla dobra wspólnego. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 czerwca 2012r.

Grażyna Hodun

Koordynator ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Ziemi ’ 2012

___________________________________________________________________________

Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej

ul. Raszyńska 32/44, lok. 140

02-026 Warszawa

tel. 22 668 92 68, fax: 22 883 50 96

www.dzienzemi.org.pldzienziemi@mroee.plbiuro@mroee.pl

Patronat honorowy: Marszałek Sejmu RP, Minister Środowiska, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent m. st. Warszawy, Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych

Współpraca: Ministerstwo Środowiska,  Lasy Państwowe, Kampinoski Park Narodowy, Społeczny Instytut Ekologiczny, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, Tramwaje Warszawskie Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m st. Warszawie Sp. z o.o.

Finansujący: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Miasto Stołeczne Warszawa

Sponsorzy: Reba Organizacja Odzysku S.A., Stena Recycling Sp. z o.o.

Patronat medialny: Jedynka Polskie Radio, Radio dla Ciebie, Gazeta Wyborcza

Metro, Travel Channel, Portal www.zielonalekcja.pl, Portal www.polemokotowskie.pl