ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Społeczny Instytut Ekologiczny i Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej zapraszają na obchody ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI, których odbędzie się 8 maja, w godz. 10.00 – 18.00, tradycyjnie na Polu Mokotowskim w Warszawie.

Dla uczestników przygotowaliśmy różnorodny i atrakcyjny program.

Jednym z punktów programu będzie zbiórka odpadów przeznaczonych do przetworzenia. Od 10.00 – 17.00 będą zbierane: makulatura, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (tylko drobny i średni: komputery, telewizory, monitory, telefony komórkowe, drobny sprzęt AGD jak żelazka, suszarki itd.) oraz zużyte świetlówki. W zamian za przyniesioną makulaturę i zużyty sprzęt przekażemy sadzonki drzewek i kwiatów wg przelicznika:

  • każde 5 kg makulatury – 1 sadzonka,
  • każda sztuka średniego sprzętu elektrycznego (żelazko, telewizor, monitor itd.) – 1 sadzonka,
  • za każde 3 telefony komórkowe – 1 sadzonka.

Na stoisku obok punktu zbiórki pokażemy dlaczego recykling jest ważny, a odpady należy traktować jak cenny surowiec. Pokażemy jak przebieg proces przetwarzania niektórych odpadów i na co przetwarzane są poszczególne elementy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ponadto będzie można skorzystać z kalkulatora CO2 i dowiedzieć się jak można zredukować jego emisję poprzez recykling.

Smakoszy dobrego jedzenia zapraszamy do Stołu Darów Ziemi, na który lokalni producenci przygotowali tradycyjne i regionalne produkty i przetwory.

W programie także:

  • Prezentacje 23 parków narodowych.
  • Prezentacje Lasów Państwowych.
  • Ekspozycje instytutów badawczych, wyższych uczelni oraz organizacji pozarządowych.