Zaproszenie na Webinar: „Siła energii obywatelskiej: by prawo stało się rzeczywistością w Europe!”

Data: 23 kwietnia, godz. 9:00 – 11:00 AM, via zoom

Webinarium prowadzone jest w języku angielskim Opis: Przekaż nowe informacje – masz teraz prawo do produkcji, handlu, sprzedaży, przechowywania i posiadania własnej energii odnawialnej! Prawodawstwo UE dotyczące energii odnawialnej (dyrektywa w sprawie odnawialnych źródeł energii RED II) daje społecznościom i jednostkom prawo do wytwarzania, przechowywania, konsumpcji i sprzedaży własnej energii. Te prawa energetyczne mają charakter ponadnarodowy i są absolutnie niezbędne dla zdecentralizowania źródeł energii odnawialnej. Aby jednak tak się stało, prawa muszą zostać wdrożone w przepisach krajowych. W jaki sposób można połączyć siłę, wiedzę fachową, motywację i wolę wspólnot energetycznych w całej Europie, by spowodować wdrożenia tej unijnej dyrektywy? Podczas webinarium przedstawione i omówiono zostaną różne metodologie, doświadczenia, czynniki sukcesu i bariery z Danii, Polski, Niemiec i Turcji.
Facylitatorzy: Anja Ruehlemann, Women Engage for a Common Future WECF, Katharina Habersbrunner, WECF Bündnis Bürgerenergie
Prezentacje:
● Niemcy – WECF: Katharina Habersbrunner – członek zarządu
● Polska – Społeczny Instytut Ekologiczny/Polska Zielona Sieć: Joanna Furmaga – prezes
● Turcja – Troya Energy Cooperative -Nazan Unverir – prawnik, przewodnicząca zarządu
● Dania – INFORSE-Europe: Gunnar Boye Olesen – koordynator
Rejestracja:
Zapraszamy na spotkanie Zoom
Kiedy: 23 kwietnia, 2020, godz. 9:00 Prośba o wcześniejszą rejestrację swojego udziału: https://zoom.us/meeting/register/uJAucu-grjotDVGcDvQ0EzyAdjT0ay554Q
Po rejestracji prześlemy e-mail potwierdzający zgłoszenie oraz informację nt. dołączenia do spotkania.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Spotkanie jest zorganizowane w ramach projektu „Siła energii obywatelskiej” finansowanego z programu Erasmus+.
Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt odzwierciedla jedynie stanowisko jej autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jej zawartość merytoryczną.